| anonim_4396 a întrebat:

Cum se inlatura negii?

13 răspunsuri:
| Brigitta a răspuns:

Eu cand am avut in palma m-am dus la dermatologie la spital cu trimitere de la medicul de familie; mi-au tot pus ceva picaturi pe negi, nu a durut, s-au ars si apoi le-au dat jos cu o ustensila ca si un fel de foarfecuta.

daniela
| daniela a răspuns:

Se cauterizeaza la dermatolog. Acum au aparut si tot felul de alte alifii sau picaturi dar durata tratamentului este mult prea mare

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu nitrat de argint sau cu rostopasca.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Se cauterizeaza cu nitrat de argint.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Se cauterizeaza cu nitrat de argint.

| domidoc a răspuns:

Cel mai sigur e la medicul dermatolog. E o infectie virotica. Daca nu vrei asa, cauta la farmacii VERRUCA gel[cca 20 lei]sau DUO FILM si citeste prospectul. Dar trebuie sa te tii de tratament...

| miha1984ingerash a răspuns:

Mergi la farmacie si vezi ca sunt niste pansamente pentru negi.verruca removal de la scholl

| erika_9732 a răspuns:

Exista in farmacie o solutie care il distruge prin procedeu de inghetare este foarte eficient si se numeste criogen. fharma

| giovana a răspuns:

Cu rostopasca este cel mai eficient si natural

| remus a răspuns:

Cu ulei de ricin, tamponezi negul cu un betisor de curatat urechea cu vata, de mai multe ori, in special seara, cu timpul dispare. Uleiul de ricin il poti cumpara de la farmacie, nu este scump. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu rostopasca. E cea mai sigura metoda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu rostopasca. E cea mai sigura metoda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Se folosește nitrat de argint sau o terapie cu laser.
Sănătate.
Pa, pa.