| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Am 13 ani. am 48 kg si as vrea ca pana la 18 ani sa arat la corp ca mulatrele.
-la sutien port marimea 36/80 cupa B
-marimea blugilor e 29 m-am masurat in zona fundului si am 88cm
Sunt slaba la burta am formatul mulatrelor dar vreau sa fiu la grasuta la picioare mai lata in solduri.

Credeti ca pana la 18 ani ma dezvolt singura de la mama naturii? In familia mea toate femeile sunt cu sanii mari si fundul mare mai grasute la picioare dar eu?

A aparut moda asta... la varsta mea arat ca de 15-16 ani

Am de gand sa fac sala la 17 ani si sa devin ca fetele cu fundul mare dar tonifiat si cu o talie subtire. Vreau pareri

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Totul in timp....este prea devreme. Lasa corpul sa se dezvolte armonios. Putin spor, merita!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

F bine, si da-le si niste pumni in bot la alea care se plang ca sunt privite ca obiecte sexuale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor pentru incurajare.

| Alejay a răspuns:

Esti la o varsta foarte frageda si esti in continua dezvoltare
Ceea ce doresti tu sa faci este sa-ti supui corpul unor tratamente nu iti vor fi de folos si se vor resimtii mai tarziu
Lasa corpul sa se dezvolte de la sine nu incerca sa fi la moda sau sa ai aspectul unor prietene care in ochii tai este frumusetea de pe planeta.
Traieste normal ca toata lumea si fi mandra de cum arati si cum esti / nu ai ce dovedi nimanui! Cine te place, te place asa cum esti tu!

| DozaDeSperanta a răspuns:

Buna, Roxana!

Din descrierea ta, am inteles ca esti o fata superba si consider ca arati foarte bine inca de pe acum!
Sunt convins ca pana la varsta de 18 ani, o sa arati exact asa cum iti doresti!

| Negoita_Alexia_2000 a răspuns:

Hei! Si eu tot 13 ani am si pentru varsta mea nu sunt asa de dezvoltata. Crede-ma ca tu arati foarte bine si chiar daca nu ai arata, nu ar trebui sa te intereseze parerea altora happy Stiu ca voi parea poate naiba cu replica,, conteaza cum esti in interior, nu in exterior,, dar la urma urmei e adevarat. Oricum, stai linistita ca inca esti un copil si te vei mai dezvolta pana la 18 ani. Incerca sa faci in fiecare dimineata cand te trezesti exercitii. Eu una prefer fetele care au picioarele mai subtiri, dar daca faci sport ti se vor intari muschii de la picioare si vor fi asa cum iti doresti.

| anonim_4396 explică (pentru Negoita_Alexia_2000):

Multumesc pentru sfat! happy