| Dramaque a întrebat:

Cum se numesc cerceii noi aparuti care au doua inchizatori si sunt legati printr-un lant? gen http://melimeloparis.ro/......cl13v.html

Răspuns Câştigător
| GreeenAlien a răspuns:

Ba au o denumire specifica, se numesc cercei pentru cartilaj.Pentru cei din poza nu ai nevoie de gaura in cartilaj pentru ca au un arc care se ataseaza de el.

| Dramaque explică (pentru GreeenAlien):

Adica nu trebuie sa fac gaura pentru cei din poza nu? big grin stii magazine online cu cercei in genu ala?

| GreeenAlien a răspuns (pentru Dramaque):

Nu, pentru cei din poza nu.
Au adus modele de genul la Meli Melo, daca ai un astfel de magazin in orasul tau, vei gasi acolo.

4 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Nu au un nume anume, dar iti poti face chiar tu :) Cumpara-ti un lant sau o bratara mai ieftina cu gaurile micute dar nu exagerate, incat sa iti poata intra tija de la cercel, masori distanta de la pierce-ul din cartilaj pana la gaura de la lobul urechii, tai cu un foarfec, si gata! :) mai multe detalii aici : http://www.youtube.com/watch?v=oDbGVbkvZS0

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Nu au o denumire specifica