| MissPinkPurple a întrebat:

Cum se numeste acest coc sau coafura?
http://weheartit.com/entry/66105755

Răspuns Câştigător
| Yasemyn a răspuns:

Hey,nu are o denumire proprie, dar se face cu un anumit "elastic" care are un burete mare.

Burete pentru coc

Ca instructiuni de folosire: iti ridici parul intr-o coada de cal, pui inelul in jurul ei, dupa care iei suvitele si le prinzi dupa inel cu ajutorul unor agrafe.

Pentru uniformizare va trebui sa asezi parul cu degetele pe toata suprafata inelului.

Acesta este si buretele:

http://magazinulmeu.blogspot.ro/......te-de.html

Am si eu unul si crede-ma ca este superb, iti faci o coafura splendida :x, eu il ador!

Bafta!:*

| MissPinkPurple explică (pentru Yasemyn):

Tu de unde tiai luat buretele si ce ai cerut ca sa til dea?

3 răspunsuri:
| marinaa9 a răspuns:

E un coc facut cu burete special ca sa se aranjeze mai bine cocul, tipa din imagine a folosit o rita mai marethinking

| Unipony a răspuns:

Dacă nu găseşti bureţel sau nu vrei să comanzi, te poţi descurca şi cu o jambieră subţire sau o şosetă mai lungă (căreia îi tai vârful) şi o rulezi aşa ca pe o gogoşică big grin eu aşa fac şi iese foarte frumos. Eventual caută tutoriale pe youtube pentru "sock bun" în caz că nu ai înţeles happy