| anonim_4396 a întrebat:

Cum se pot "lipi" dintii daca sunt prea departati fara aparat dentar?big grin [dau funditaaa

Răspuns Câştigător
| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Pai faza e ca nu-i poti lipi decat cu un aparat dentar sau daca vrei sa te duci sati puna o fateta iti va acoperii distanta dintre dinti(sau depinde de cati ani ai daca dintii sunt inca increstere se vor apropia treptat)

5 răspunsuri:
| JustMeNck a răspuns:

Cu lipici laughing)))))))))

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema la dintii de sus din mijloc. Dupa ce mi-au picat dintii de lapte ceilalţi mi-au iesit departati dar cu timpul mi s-au apropiat perfect. Se pare ca am avut noroc doar ca timpul le-a cam rezolvat nu aparatul dentar

| Anonim190987 a răspuns:

Dintii nu se pot "lipi" fara un aparat dentar.Eu port aparat dentar de aproape 4 luni. Nu este dureros deloc nici cand til pune nici cand il ai in gura eu una nici nu il simt

| SuperAngel19 a răspuns:

Nu are cum trebuie sa porti aparat dentar si de asta s-a scos pe piata!

| IuliaMand a răspuns:

Nu ai cum sa iti "lipesti" dintii decat cu un aparat dentar...si daca e grav cred ca un aparat dentar fix.