| DiDiShOoR989 a întrebat:

Am dintii de sus usor departati si asa avea nevoie de aparat dentar, am 15 ani, cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Am acus 20 de ani. si am si eu dintii cam strambi. nu stiu sigur cat costa (intre 1000-2000 de lei) dar eu pana acum nu am avut asa bani gramada sa imi pun. din pacate. asa ca fa un efort si nu mai amana daca dispui de bani. in timp, e mai greu de corectat. sper ca imi voi pune si eu intr-o buna zi. P.S. se poate pune doar pana la 35-40 de ani cel tarziu!

| Classy a răspuns:

Pai pentru aparat dentar, nu este un pret fix.Depinde de cat de stramba iti este dantura.Ca sa afli pretul, mergi la un stomatolog! Bafta

| AlexStoica98 a răspuns:

Preturile difer de la aparat la aparat.
http://www.doctoruldedinti.info/pret-aparate-dentare/

| Latinmoon a răspuns:

In jur de 10 milioane depinde de unde il cumperi si de la o clinica stomatologica la alta.

| mariaariamaron a răspuns:

Eu peste 2 saptamani o sa imi pun aparat dentar fix pentru a mi apropia dintii de sus si de jos. Peste tot am gauri. Costa 6400 de lei dar este si un doctor foarte bun acuma depinde la ce doctor mergi si ce aparat dentar alegi iar in cazul in care ai alege aparat dentar fix (iti recomand) depinde daca alegi sa fie transparent sau de metal. Sper ca te-am ajutat

| MinyMika a răspuns:

Pai depinde de doctor si de tipul de aparat pe care vrei sa il porti. In general pe o arcada costa in jur de 1500-1800 de lei aparatul fix, exista si aparat mobil care costa sub 1000 de lei dar nu este asa de bun ca cel fix si il porti mai mult decat cel fix

| AncaAncutza a răspuns:

Buna! Pai din cate stiu eu un aparat dentar costa in jur de 40-50 de milioane. Sper ca te-am ajutat!:*:*