| anonim_4396 a întrebat:

Am dintii departati, sau cum se mai spune, am strungareata. Vreau sa imi pun aparat dentar. Imi poti spune cat m-ar costa si cam de la ce suma incep preturile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zimi a răspuns:

In jur de 1500-2000 lei. Preturile difera de la cabinet la cabinet, dar cam in jur de pretul acesta o sa gasesti, posibil putin mai mult. Oricum exista aparat dentar de doua feluri: din acela cu "fier" metal ma rog si altul din ceramica care este mai scump ptc nu se vede asa mult, dar cel din fier este mai bun privind efectivitatea asupra dintilor.

1 răspuns:
| AirănMeidăn a răspuns:

Unul mobil costa gen 400 lei, in schimb ce unul fix cam 4.000-4.500 lei.