| lolyanna a întrebat:

Cum se pot trata petele ce apar in urma acneei? Am inteles ca Effaclar Duo+ ar fi bunicel, insa avand un ten EXTREM de uscat si sensibil imi este frica sa nu-l usuce si mai mult.Stiti produse cu actiune asemanatoare? Sau ce as putea face sa accelerez vindecarea?(pe langa protectie solara si exfoliere)Multumesc!happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exfoliantii chimici sunt foarte buni pentru vindecarea petelor post-acnee. Daca nu esti alergica la aspirina poti sa folosesti acid salicilic.
http://www.paulaschoice.ro/......-30ml.html

Daca ai tenul uscat si sensibil poti sa folosesti crema dermoreparatoare de la farmec sau bioderma sensibio light. Ambele sunt formulate corect, prima este mai hranitoare iar a doua este mai hidratanta. Cei de la farmec au tot felul de promotii ( reduceri, zile cu transport gratis - aboneaza-te la newsletter-ul lor ), eu mi-am luat crema cand era 33 de lei si transporul era gratuit.
https://www.farmec.ro/......a-429.html

| LaviniAndreea16 a răspuns:

Eeffaclar Duo l-a utilizat o prietena care avea tot ten uscat si la ea a funcționat si nu i-a produs nicio problema cu tenul. Acum nu stiu ce sa-ti spun...
Microdermoabraziunea ar fi cea mai indicata...se face la salon si are efect 100%. Multă sănătate!