| Emokid9 a întrebat:

Cum trebuie sa imi tund varfurile despicate? Drept, in scara cati cm? O pot face si acasa sau trebuie sa merg la coafor? Vreau sa scap odata de firele despicate.parerei? Dau funda:-)

Răspuns Câştigător
| volumexd a răspuns:

Poti sa te tunzi si acasa si la coafor, si depinde cat de despicate sunt varfurile ca sa stabilesti ce lungime trebuie sa tai. In general cam 3 sau 4 cm in caz ca nu te-ai mai tuns de mult timp. Cat despre stil, nu conteaza daca e drept sau in scari in caz ca nu vrei sa iti schimbi coafura. De preferat tunde-te ca si inainte. Sper ca te-am ajutatwinking

| Emokid9 explică (pentru volumexd):

Ziceam de stil ca nu cumva sa-mi se strice aspectul sau sa se intample ceva grav si nu am fost la coafor de destul de mult timp si tocmai de aia am vrut sa il si scurtez si sa scap de acele varfuri si mersi cred ca 3 cm este masura ideala.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la salon, nu face greseala asta cine site ce iese. Tunsoarea si lungimea depind de cat de mult e firul de par despicat, iar asta doar coafeza la fata locului iti poate spune cu exactitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti analizezi firele si vezi pana unde este cel mai mult despicat, asa iti alegi cati cm sa tunzi. Poti sa te tunzi si acasa daca te pricepi sau ai pe cineva care se pricepe. Pe mine ultima oara m-a tuns mama laughing