| inaniculae a întrebat:

Cum va faceti parul la plaja? mie nu-mi sta bine cu parul prins si de aceea intreb...

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu intotdeauna l-am lasat neprins

| Sara2 a răspuns:

Eu il strang coc la plaja, dar tu il poti lasa desfacut si cu o bentita lata sa iti tina parul

| BiuL a răspuns:

Ori il las desfacut, ori in coada de cal, ori intr-un coc sus in varful capului.

| dragodana a răspuns:

Salut! Eu mi-l prind intr-un coc in varful capului.Apa de mare/piscina il degradeaza rau. Daca il vei lasa desfacut ca sa arati bine acum mai tarziu il vei prinde pentru ca parul va arata urat.Deci,nu cred ca este tragedie universala daca il prinzi in vreun fel.

| xBebee a răspuns:

Heii.
Păi eu îl prind într-un coc simplu ca să nu-mi intre nisip.
http://www.flu.ro/files/articles/48/4391/files/coc%20balerina.jpg

Însă dacă nu poţi să-l prinzi încearcă să îl laşi desprins dacă nu e foarte lung. Oricum se va vedea superb în apă şi când vei ieşii. Oricum nu părul contează.
http://pozeconstanta.ro/wp-content/uploads/2010/11/Poza-fata-in-apa.jpg
Şi poţi încerca şi plase speciale de păr ca să îl ţină însă vei arăta ca doamna de la bufet
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/......ps?/images

Multă baftă!

| Sanziana00 a răspuns:

Nici mie nu imi sta bine cu parul prins, am o problema cu urechile, ma simt complexata. Dar, ma rog, la plaja ori imi las parul desprins, ori il prind intr-un coc si pe cap imi pun ca un fel de bentita din material textil (si pe urechi big grin ).