| redsummer a întrebat:

Cum va imbracati cand afara ninge?

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Depinde unde ma duc si cat stau. Daca ies doar pana la magazin sau sa stau putin cu fetele, imi pun niste ciorapi cat mai grosi si cat mai lungi, cizme, blugi, un hanorac, o bluza cu maneca lunga pe dedesubt, o geaca lunga, fes, fular si manusi (in caz ca incepe o bataie devil).happy

23 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Asa cum a zis si @Mari depinde unde ma duc, dar indiferent de ce am pe dedesubt obligatoriu geaca sau palton, manusi si sepcutza trendy (nu suport fesul sau caciula). big grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Gros! Mai explicit... Căciulă, fular sau eşarfă, palton gros sau o geacă groasă, o bluză groasă şi un tricou sau ceva strâmt pe sub, pantaloni (eventual dres pe sub), ciorapi groşi şi ghete.

cami
| cami a răspuns:

Sosete cocolino, cizme, colanti, pantaloni grosi (sau blugi), maiou, helanca, pulovar, geaca, + sapca (eu-i zic "basca) pe cap. aaa, am uitat de fular si manusi.

| redsummer explică:

Va multumesc pentru pareri pentru ca Kidu ma intrebat cum ma imbrac si eu cand afara ninge am sa ii raspund:
A.-SPORT
-sosete
-blugi gri, blumarin sau negri
-plovar
-maieu
-tricou
-geaca
-bascuta
-esarfa
-manusi fara degete
-UGG

B.-CASUAL
-blugi
-sosete
-maieu
-tricou
-hanorac
-bluza cu maneca lunga
-vesta din fas
-geanta
-caciula
-fular
-manusi
-UGG

C.-ELEGANT
-palton
-ciorapi
-pantaloni scurti
-camasa
-curea
-Ugg
-bascuta
-esarfa
-manusi
-straita

| Kidu a răspuns:

Avand in vedere ca-s foarte friguroasastraight face, trebuie sa ma infofolesc binehee hee
-ciorapi grosi
-blugi
-2 pulovere
-sosetele din alea groase si pufoaselaughing
-cizme.
-caciula+manusi
-si nu in ultimul rand paltonul.hee hee
tu?smug

| Gabry a răspuns:

Un tricou, un pulover gros, geaca groasa, blugi, sosete, manusi si caciulabig grin

| Ana_6509 a răspuns:

Gros.Caciula,fular,geaca,cizme,pulover,pantaloni si gata's de o bataie cu bulgari.happy

| dadaaaaa a răspuns:

Ce intrebare loool

| rey a răspuns:

Un tricou, o bluză, o geacă, la care închid fiermoaru pe jumate pantaloni scurţi si blugi,
Dar asta doar când am ceva să mă încălzească gen vodcă sau Jack ori bullentine's.
Căldura vine din interior, ruşii ştiu cel mai binewinking.

| Diiana232997 a răspuns:

Pai sunt de acor cu Mari depinde unde ma duc si cat stau. Dar in general asa:ciorapi mai lungi, blugi, bluza, hanorac, fular, geaca(mai groasa si lunga), sosete, caciula, blugi sau ceva pantaloni de catifea si cizme.Sau daca mergi undeva de ex.biserica sau nu stiu, undeva unde trebuie sa te imbraci elegant:ciorapi, blugi, bluza, palton, palarie, niste manusi subtirele si botine sau cizmebig grin.

| lencikk a răspuns:

Depinde de ocazie...cu cizme just sau pe toc cu geaca /palton/caciula...etc

| Cryssy a răspuns:

O bluza, niste pantaloni, o geaca, fes, manusi, fular, si cizme. happy

| Teooo a răspuns:

De obicei pulover, ciorapi lungi, blugi, geaca, fular, caciula, manusi, cizme...

| loola a răspuns:

Eu? imi iau geaca un pulovar subtire fular daca mi se pare mie qa e putin mai frig decat trebuie laughing o perche de blugi stransi pe picior total [gnsi]si skieitari nu cont cat e zapada afr laughing) sincer ma imbrac cat de cat normal a si manusi laughing)

| morenaRox a răspuns:

Buna happy
Eu ma imbrac, cu geaca, imi pun o esarfa sau un fular, caciula sau gluga, manusi.si ma incalt cu cizme, daca ies afara daca nu si stau in casa ma imbrac normal si corespunzator temperaturii din interior.

| toto a răspuns:

Nu ies afara cand ninge. La mine nu ninge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ies in fundu gol sa ma rostogolesc prin zapada. Asta te ajuta sa te calesti rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costum de baie, o lanterna si cativa ochelari de soare, mai traznaie mai ai pus-o si la beauty fascion, un smail mai mare decat in situatia asta nici ca se putea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi pun niste ciorapi grosi, o pereche de pantaloni nu prea grosi, o bluza cu maneca lunga, geaca fular manusi si fes...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât mai gros, entru că evident dacă ninge este o temperatură foarte scăzută. De obicei îmi prind părul pentru că atunci când se umezeşte iese tare nasol, mă îmbrac obişnuit, cu haine grosuţe, un pulover, o pereche de blugi neapărat big grin iar dacă este să plect undeva o geacă neagră, şi o căciuliţă gen franţa pentru că mi se par foar drăguţe happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bluza cu maneca lunga, pantaloni lungii si grosi, geaca cat mai lunga, fes, fular, cizme, ciorapi mai lungi si mai grosi (depinde poate poate cineva face frecus sau incepe bataie cu zapada))) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...depinde unde te duci cum s-a mai spus daca te duci la plimbare cu prieteni iti poti lua : niste ciorapi mai grisi, bligi, o bluza cu gat si peste iti iei un flanerut tricotat pentru ca se poarta, o caciulita cu urechi, niste manusi, un fular, in picioare ty-ai putea pune niste cizme dar nu prea lungi, si o geaca nu lunga, si scurta pentru ca la blugi nu se prea poarta gecile lungihappyhappyhappy si...cam atat, daca te-ai duce la o aniversare sau ceva o petrecere ai putea sa iti pui:niste dressuri de culoare neagra sau niste colanti apoi iti poti pune o fusta daca ai dresuri dar daca ai colanti iti poti pune o bluza mai lunga care sa stea peste colanti si peste bluza iti mai poti pune o centura care sa iti marcheze talia si dupa in picioare iti poti pine niste cizme de piele de culoare neagra cutoc sau fara tocsi apoi iti pui un palton lung si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ce data va ninge in bucuresti?