| Caffe a întrebat:

Cum va protejati inpotriva vergeturilor? eu merg la sala si asa mi-am format vergeturi pe corp, vreau sa stiu ce vitamine sau minerale favorizeaza elasticitatea pielii, cei care folositi un anume produs ( unguent pastila etc) pentru protejarea pielii inpotriva vergeturilor va rog precizati numele Multumesc anticipat Funda

4 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Si eu sufar de aceasta "boala" ca sa-i spun asa. Am vergeturi de cativa ani de zile. Specific ca sunt albe nu rosiatice! Si orice am folosit in tot acest timp nu m`a ajutat cu nimic, nici sportu`, nici cremele, nici NIMIC! Vergeturile albe nu le poti "vindeca" ci decat acelea rosiatice...
Eu momentan folosesc crema pe baza de unt de shea, ca cica face "minuni". prostii! Le incerc si eu pe toate, insa pana acum nimic nu a dat rezultate!
Da` evita sa faci bai cu apa fierbinte, sa mananci chipsuri si mancaruri nesanatoase, deoarece acestea nu fac altceva decat sa sporeasca aparitia vergeturilor si celulitei!

| ciprianb a răspuns:

Mult sport.

| MotorheadEngland a răspuns:

Pentru a avea o piele sanatoasa, elastica si cu un aspect uniform, iti recomand Biotina C Plus. Un produs cu rezultate extraordinare special conceput pentru a mentine sanatatea pielii, parului si unghiilor. Contine colagen si vitamina C.

Il poti gasi aici: www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/

| Caffe explică:

Mult sport nu prea cred... nu cred ca m-ati inteles. eu am vergeturi datorita sporului, ma dedic prea mult si din cauza asta mi-au aparut, vreau o crema sau ceva care sami ofere elasticitate pielii