| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, fac sala si mi-au aparut niste vergeturi din alea urate pe umeri, stie cineva ce unguent sau ulei ar trebui sa iau ca sa fac sala linistit? Ca la fratele meu i-a ramas permanent pe corp. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nucile braziliene, kiwi, portocalele, ciolocata neagra, cacao, stafidele și unele alimente te ajuta sa ai o piele mai sănătoasă și rezistenta când masa musculara se mărește, când pielea se crapă și rămân ulterior vergeturi care sunt permanente odată ce s-au produs unele rupturi ale pielii.
Le poți elimina 70%-80% cât sunt roz, odată ce devin albe atunci nu prea mai poți face mare lucru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu bio oil
https://www.googleadservices.com/......agead/aclk

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru anonim_4396):

Acum 2 zile erau roz, proaspat aparute, si acum sunt albe frate…?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Atunci nu o sa rezolvi nimic, asa vor rămâne, oricum sunt permanente nu ai ce sa faci. Și mie mi-o apărut când m-am ingrasat.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru anonim_4396):

Sper sa ma ajute cat de cat pe viitor, mersi fain!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Te vor ajuta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi/rupturi ale pielii, care nu vor dispare niciodata, pentru ca o piele rupta, ramane rupta pe veci.

Vergeturile cand sunt proaspat produse (rupte) sunt roze si intr-un an culoarea devine alba, ramana permanent ca un semn pe piele.
Se pot scoate numai cu operatie chirurgicala de estetica, foarte scumpa si foarte dureroasa.
Uleiurile si cremele ajuta la hidratatea pielii, nu la lipirea pileii produse de vergeturi.