| FitMonkey a întrebat:

Salut

As avea nevoie de niste vitamine si minerale
m-am lasat de sala un timp si vreau sa ma reapuc iar, insa sunt slabit am tendoanele slabite. acum imi voi pune alimentatia la punc si antrenamentele la fel dar nu stiu ce vitamine sa imi cumpar. astept pareri
multumesc

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ce vitamine? fructe, legume, carne, lactate. daca ai probleme cu tendoane si ligamente mananca de la animal aceste parti. ligamentele de la pui (daca le suporti gustul) sunt geniale la ce te plangi tu. nu ai nevoie de un supliment la capitolul asta cat timp mananci legumele si fructele de sezon. mai ales ca esti la inceput. eventual, in cel mai rau caz, un one a day de pe megaproteine.ro ar fi suficient pentru tine. eu iau animal pak la 73 kg si 1.73 inaltime si urinez florescent (supradoza de B6)...deci e prea mult pentru ce are nevoie corpul meu

| FitMonkey explică (pentru JohnnyBi):

Am auzit de animal pak ca e foarte bun, si daca as lua o si eu o portie la 2 zile ar fi ok? m-ar tine si mai mult si cred ca m-ar ajuta mult. astept parerea ta

| JohnnyBi a răspuns (pentru FitMonkey):

1 pe zi = bine, 1 la 2 zile = prea putin. eu in locul tau as lua ceva mai slab (gen opti-men, one a day, daily vit-min, ma rog).