| xGwenX a întrebat:

Cunoasteti cateva metode (mai mult naturale as vrea) de crestere a parului, mai repede?
funda*

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bia_8599 a răspuns:

Dupa spalarea parului, se aplica masca cu ou: ou amestecat cu putin ulei de ricin, sau ou simplu batut, se tine 30 de min. si se clateste cu apa cu otet de mere- simplu si eficient pentru cresterea parului, din propria experienta... :-)

| DUTCH a răspuns:

Uleiul de ricin, am auzit că şi soarele are efecte benefice asupra creşterii părului

| dididiana a răspuns:

Amesteci galbenus de ou, te speli pe cap cu el astepti 5 minute te clatesti si apoi te speli cu samponbig grin sper ca te-am ajutat

| thelordoftime a răspuns:

Calciu muuuuuuuuuuuuuult

| Solanoo a răspuns:

Lapte cat de mult!

| kamikaze325 a răspuns:

Sa nu ti se para stupid dar sexul e cea mai buna si naturala metoda de a avea un par sanatos stiu de la o verisoara care mia povestit ca de cand se... des are parul mult mai sanatos > acum eu sunt baiat nu le prea am cu astea insa iti zic ce am auzit

| ReddishSunshine a răspuns:

Din punct de vedere stiintific, nu exista metoda prin care parul sa creasca mai repede. Exista insa multe studii asupra cauzelor ce produc caderea parului. In timp ce unele cauze ale caderii parului pot fi remediate, exista cateva lucruri pe care le poti face pentru ca parul tau sa creasca cat mai mult. Pana la urma, cresterea mai rapida a parului inseamna, de fapt, reducerea caderii acestuia si asigurarea unei stari cat mai bune pentru parul tau.
Mai multe sfaturi si trucuri :
http://www.divahair.ro/......ea_parului
O seara faina!