| alinaamihaela a întrebat:

Buna as vrea si eu sa îmi raspundeti la o întrebare: Tinctura de marar ajuta la cresterea sânilor? Sau cunoasteti metode naturale de crestere?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De crezi ca unele femei folosesc implanturi de silicon? Cand ar putea folosi aceste cai naturale? Iti spun eu.
Pentru ca nu exista nimic pentru a mari sanii pe cale naturala, asa cum vrei tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tinctura de marar te ajuta sa mirosi a salata.

Pentru marirea sanilor exista implanturile si cam atat

| corbulalbrosu a răspuns:

""Este adevarat ca mostenirea genetica determina adesea marimea sanilor nostri, insa productia de hormoni a corpului este si ea un factor decisiv in ceea ce priveste marimea sanilor.
Principalii hormoni care influenteaza marimea si volumul sanilor sunt estrogenul si progesteronul. „Un rol important in formarea sanilor au insa si hormoni precum cortizolul si insulina, dar si anumiti receptori", conform explicatiilor medicului endocrinolog Constantin Dumitrache, profesor la Institutul „Parhon" din Bucuresti."" Acceseaza si Citeste. http://www.bust.ro/......-sani.html :D

| vocea a răspuns:

In afara de implantul cu silicon, nici un alt remediu nu functioneaza cu adevarat. Restul sunt escroci si storcatori de bani. O femeie cu sani mici sau deloc asa va ramane daca nu vrea sa si-i cioparteasca. Mama ta cum are sanii? Ai consultat un medic endocrinolog? Sanii sunt formati in mare parte din grasime. Tu fiind asa de slaba, sanii nu pot fi decat mici. Pe urma mai e si componenta genetica si personala.

| ancamaria9 a răspuns:

Tratamentele de acest gen nu prea functioneaza. Am folosit si eu si niciun rezultat.
Totusi am incercat crema Big Bust despre care poti sa citesti si tu mai multe lucruri aici http://stilfeminin.net/crema-big-bust-rezultate-durata-pareri/
Nu zic ca mareste sanii sau ceva, dar cu siguranta vor fi mai fermi.