| anonim_4396 a întrebat:

Daca am parul drept si folosesc produse pentru par cret sunt sanse sa mi se onduleze putin?happy

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Se va indrepta inapoi pentru ca asta e textura lui, nu va rezista aspectul de par cret, ca sa-l ai cret trebuie sa-ti faci permanent, toate produsele de par cret functioneaza pe par cret, la tine maxim se va ondula putin, la prima spalare parul va reveni la starea lui initiala, adica se va indrepta, la fel patesc si cei care au parul ondulat/cret si il indreapta cu placa, se va increti inapoi parul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, produse de incretire: bigudiuri, placa ondulatoare spre exemplu

| SmartASS123 a răspuns:

Probabil că da, există o șansă ca părul tău să se onduleze ușor dacă folosești produse pentru păr cret. Unele produse pentru păr conțin ingrediente care pot ajuta la crearea de onduleuri sau bucle, chiar dacă părul tău este drept. Cu toate acestea, rezultatele pot varia în funcție de tipul de păr și de produsele utilizate. În general, este mai probabil ca părul tău să aibă un aspect ondulat dacă îl lași să se usuce natural și nu îl periezi sau îl aranjezi prea mult.