| Daria166 a întrebat:

Daca am parul şaten inchis, ce creion de sprancene sa aleg, am de ales din doua de la avon, unu maro deschis si unul negru! FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Maro deschis, negru nu arata deloc natural.

3 răspunsuri:
| Irinamujoperufe a răspuns:

Depinde si de sprancene, daca firul e negru, cel maro deschis seva vedea urat, iar cel negru, cred ca vamerge cevamai bine, cu toate ca eramaibun un maro inchis

| Oana910 a răspuns:

Iti voi oferi cateva exemple si iti vei da seama in ce categorie te regasesti.
1. Daca esti bruneta, cu siguranta sprancenele tale au o culoare naturala inchisa. Opteaza pentru un fard cat mai apropiat de aceasta si foloseste o pensula cu care sa umpli golurile ramase printre firele de par.
2. Satenele si roscatele au, de obicei, sprancenele in nuante de maron. In ceea ce priveste fardul, este indicat sa foloseasca produse cu un ton mai deschis decat nuanta naturala. Roscatele curajoase pot folosi chiar si farduri cu o tenta imprumutata din culoarea parului lor.
3. Blondele naturale au, de obicei, sprancenele in tonuri de cenusiu. Fardul potrivit pentru ele este cel bej, care le va uniformiza sprancenele si le va face sa aiba o nuanta asemanatoare cu cea a parului.

Alege fardul de sprancene cu grija, pentru a reusi sa iti pui in valoare trasaturile si pentru a-ti completa machiajul astfel incat efectul sa fie cel dorit.
Pupici :*

| Daria166 explică:

Firul meu este gri spre negru mai mult gri