| osimplafataaaa a întrebat:

Daca am pielea deschisa, ma pot bronza maro/neagra? Adica nu neagra neagra, întelegeti voi!

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Dacă fototipul tău cutanat este 1, în acel caz nu și cel mai indicat este să te ferești de soare.
În schimb dacă fototipul tău cutanat este 2, in acel caz te poti bronza, însă recomandarea mea ar fi să nu stai prea mult/ zi la soare. Încearcă să te bronzezi treptat.
Nu uita de faptul că pielea ta este una deschisă, prin urmare este și foarte sensibilă la razele uv.

| dinaprilie a răspuns:

In general nu. Pielea deschisa indica o lipsa de pigment natural in pielea ta..de aici si lipsa de bronz mai pronuntat.