| frumusick02 a întrebat:

Daca am scoala si spectacol in aceeasi zi unde sa ma duc tinand cont ca:daca lipsesc de la spectacolul de dans ma da afara din trupa, iar daca lipsesc de la scoala raman repetenta?

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

Buna:*.
Pai dupa parerea mea, mai importanta este scoala.
Daca nu mergi la scoala ramai repetenta straight face, repetii un an intreg "Si te vor striga totii repetenta :-s "
Iar daca lipsesti la spectacol, vei fii data din trupa. eh si?
Vei mergi in alta trupa sau te vei lasa de acest " hobby" pentru un timp. Scoala e mult mai importanta!
Bafta :*, ai grija ce facii.

6 răspunsuri:
| Alysée a răspuns:

Du-te la scoala.trupe de dans mai gasesti daca esti intr-adevar atat de buna incat sa merite sa urmezi o cariera in acest domeniu.

| Kasia a răspuns:

Daca lipsesti de la scoala o zi nu ramai repetenta.happy

| OskarRM a răspuns:

Nu ramai repetenta daca ai lipsit o zi de la scoala. Oricum poti vorbi cu profesorul, ii spui care e situatia si o sa te inteleaga.

| Rawwrr a răspuns:

Suna-ti diriginta si spune-i ca esti in Hawai. laughing Glumesc. kiss Sun-o si spune-i ca nu poti ajunge la scoala si ca iti pare rau dar chiar nu poti. Daca nu o convingi, da-o la telefon pe mama ta. laughing

| Rawwrr a răspuns:

Sau spune-i ca ai varicela. laughing

| ABEBoss025 a răspuns:

Deci sa gandim normal... Daca lipsesti de la spectacol doar iesi dintr-o trupa de dans si poti intra la alta, dar este mai bine sa nu lipsesti de la scoala ca sa primesti educatie, logic nu?