| LaughingKarima a întrebat:

Eu sunt intr-un club de dans la scoala iar weekend-ul viitor avem spectacol. E primul spectacol la care parintii mei vor fi si ei acolo iar eu am deja emotii! Repetam de saptamani intregi si pana ieri nu aveam nicio treaba, dar ieri ai mei mi-au spus ca si-au facut loc in program si ca vor putea veni. Ma tot gandesc : "daca gresesc pasii?", "daca uit vreo miscare?", daca, daca, daca si iar daca, ma tot gandesc ca poate voi face ceva gresit si stric spectacolul cu parintii mei de fata. Ce sa fac sa scap de emotii? Am mai urcat pe scena dar pana acum nu am mai avut emotii deci nu stiu ce sa fac in momente ca acestea. Ajutorrrr!

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Acum ai emoții dar când vei intra pe scenă și va începe muzica și vei începe să dansezi, îți vei intra în ritm și vei scăpa de ele. Dar nu trebuie să te gândești că sunt și ei acolo. Nu te uita la ei.

| Doub a răspuns:

Hei. Gandeste-te ca totul o sa iasa bine.winking

| Croampa a răspuns:

Cand esti pe scena nu te gandi ca sunt acolo, uita-te la ceilalti spectatori, si incerca sa te distrezi! happy

Sper ca te-am ajutat! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când esti pe scena, gandeste-te ca esti inca la repetitii. Nu trebuie sa-ti fie teama. E normal sa ai câteva emotii, dar atunci când esti pe scena, o sa uiti tot. Muzica si pasii o sa te facă sa "zbori" o sa fie un sentiment foarte plăcut. Curaj! O sa te descurci!