| KatherineH a întrebat:

Daca cumpar blugi cu compozitia: 92% bumbac, 8% elastan, care ma strang in jurul soldurilor, or sa se lase? Daca da, cat de repede? Am gasit perechea asta, imi plac foarte mult, o marime mai mare nu este disponibila si imi vin bine in rest, la solduri ma strang.

Răspuns Câştigător
| Cristian101 a răspuns:

Salut.
Blugii respectivi o sa se largeasca dupa o perioada in care i-ai purtat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te strang in jurul sodlurilor, inseamna ca nu-i bine sa-i cumperi, ca grasimea va sta peste pantaloni si va arata urat.
Cumpara-ti ceva mai alrg, ca sa-ti cupridna si grasimea de pe solduri, macar nu mai arati ca o paine care s-a revarsat din tava.

| alina2k18 a răspuns:

Da, se lasa destul de mult cu 8% elastan.
Acum daca porti marimea 27 si iti iei 25 iti dai seama ca nu v-or fi tocmai ok.