| UmbraDeVulpe a întrebat:

E ok daca porti boxeri care au doar 95% bumbac si in rest au lycra sau elastan? E sanatos sa porti asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

E ok.

| RobertMoon a răspuns:

Pai restul de lycra sau elastan sunt in partea cu banda elastica sau tu vrei sa porti boxeri care se leaga cu siret? laughing

| blackann a răspuns:

Sanatos?

Răspuns utilizator avertizat
| liliana77any a răspuns:

Este ok, ai un procent mare de bumbac.

| nevermind1234 a răspuns:

Nu cred ca exista boxeri 100% de bumbac. Nu ar mai fi elastici, și atunci vorbim de alt obiect vestimentar.

| HarryM77 a răspuns:

Conteaza sa te simti tu confortabil

Răspuns utilizator avertizat
| nevermind1234 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Toți boxerii din lume au elastan in compoziție, într-o cantitate mai mică sau mai mare. Ce zici tu acolo e ideal 5%. Înțelege ca bumbacul 100% e material din care se fac pijamale, lenjerii, altceva. Compară si tu lenjeria de pe pat cu boxerii si ai sa vezi ca n-au nicio legătură.

Răspuns utilizator avertizat
| nevermind1234 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Este un amestec de fibre naturale si artificiale. deci poți sa spui ca are si puțin "plastic", dar in cantități mici (5%), nu are nici un efect negativ asupra pielii. Este un material indispensabil in confecția lenjeriei intime, sub absolut ORICE formă :chiloți, boxeri, tanga, etc. Deci nu are rost sa te stresezi, ca nu ti se întâmplă nimic.

Răspuns utilizator avertizat