| anonim_4396 a întrebat:

Daca,de exemplu te faci cu epilatorul si ai firul de par lung, doare mai rau decat daca l ai avea mai mic?

Răspuns Câştigător
| xAndraa23 a răspuns:

Da te doare mai tare atunci cand ai firul de par mai lung. Cand este scurt se smulge mai usor si nu e atat de dureros. Epilatorul este cel mai bun mod de a te epila pentru ca este de durata si parul devine mai rar. Este mai comod sa te faci cu lama sau cu orice altceva, dar mai bine suporti si te faci cu epilatorul.

3 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Doare, dar smulge mai bine
de multe ori firele mici nu pot fi smulse

| AriannaAri a răspuns:

Da, doare mai tare daca firul este lung. Dar acum depinde de la persoana la persoanawinking.

| Dianna21 a răspuns:

Nu laughing. Adica depinde de cat de sensibil/a esti :p.