| Scarlettt a întrebat:

E adevarat ca te doare mai putin epilatul cu epilatorul electric dupa ce faci dus decat inainte?

Inca nu am tupeu sa mi-l pun pe piele, a cam devenit o fobie...

Răspuns Câştigător
| Buubbu a răspuns:

E adevarat, insa te sfatuiesc sa folosesti ceara (dar nu ceara pe care o gasesti in magazine, ci du-te la un salon de cosmetica.).Cu ceara doare mult mai putin si se termina mult mai repede.Si eu anul trecut m-am facut cu epilatorul si a fost un cosmar.Stateam si cate 2 ore.Anul asta am inceput sa merg la cosmetica si sa ma epilez cu ceara.In 20 de minute esti gata si nici nu doare atat de rau.Inca un sfat: daca te axezi pe una din metode, indiferent ca e epilator sau ceara, nu le amesteca. Daca folosesti in mod repetat numai una din metode, parul ti se rareste si in ceva timp nu va mai fi nevoie sa te epilezi.happy Sper ca te-am ajutat!big grin

1 răspuns:
| Pity0808 a răspuns:

Eu am 13 ani jumate si mi-a fost frica si mie, dar dupa ce mi-am spus in minte:"Trebuie sa o fac si pe asta" mi l-am pus si doare putin, recunosc.Nu doare ca in ultimul hal. Sper ca te-am ajutat si sper sa iti dispara aceasta fobie neinsemnata.