| MartinAlabert a întrebat:

Daca fac exercitii si mananc mult o sa am un fund bombat?
Ca de cand fac exercitii pentru fund si tin dieta nu mai am fundul ala bunicel care il aveam.
Va rog...

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Ai nume de baiat, dar intrebarea pare a unei fete, deci asta am sa presupun ca esti. Am mai intalnit situatia asta. La unele fete, stratul adipos asezat in anumite parti ale corpului ajuta crearea unei forme mai "apetisante". Tu prin dieta si probabil prin cardio, ai pierdut din grasimea de pe fund iar exercitiile anaerobe pe care le-ai facut pentru fesieri, nu au fost indeajuns de intense pentru a inlocui stratul adipos pierdut, cu masa musculara...si probabil chiar daca ar fi fost asa, e foarte posibil ca un fund acoperit cu un pic de grasime asezata "strategic", sa fie mai sexy decat un fund de aceeasi dimensiune, dar musculos. Da, eu cred ca e bine sa incepi sa mananci un pic mai mult, dar cu atentie ca sa nu cazi in extrema cealalta.

| MartinAlabert explică (pentru wildthing):

Deci sa mananc si sa fac sport? Adica exercitii pentru muschii feselor.

| wildthing a răspuns (pentru MartinAlabert):

Da, e bine sa mananci si categoric e bine sa continui sa faci sport pentru a avea un corp tonifiat si armonios si e bine sa iti lucrezi fesierii, pentru ca pe masura ce dezvolti musculatura, va deveni mai bombat... ceea ce e echivalent cu apetisant. in cazul in care constati ca acumulezi un strat adipos mai mare decat ti-ar placea, reglezi totul din cantitatea de mancare.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*PE care îl aveam

| Mihai0101 a răspuns:

Alergare si inot astea sunt cele mai potrivite la modelarea corpului inclusiv fundului!

| christianitynysilvia a răspuns:

Buna,părerea mea este că ar trebui să ai o alimentație bogata, si să continnui să faci sport! Daca îți este de folos ....ar fi de mare ajutor să cauți pe net câteva exerciții pentru posterior! Vei găsi o gamă largă.
Sper sa îți fie de folos.