| anonim_4396 a întrebat:

Dacă firul de păr din cap, este smuls cu totul de la rădăcină, acesta va mai creşte la loc? Am auzit că firul, odată ce este smuls din scalp, nu va mai creşte.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara mai creste parul pe urma? Evident ca da, o sa-i ia mai mult timp, insa chiar si smuls din radacina, tot o sa creasca inapoi. (Asta daca nu ai alopecie)

| Sherrrrdeley a răspuns (pentru CuriousStuff):

Păi exact acesta a fost şi răspunsul meu însă se pare că persoana cu care intrasem în argument tot pe a ei o ţinea.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Părul se regenerează permanent şi la periaj tot se pierd fire, până într-o 100 pe zi e ceva firesc. Altfel am vorbi de "coamă" la propriu.