| Andy07126 a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă am avut o coajă în cap(din aia de se face de la mătreață) și am rupt-o dar mi-a curs puțin sânge(probabil fiindcă coaja era lipită de scalp) mi-a afectat cu ceva părul? Adică dacă ar fi fost un fir de păr smuls din cauza asta mai crește? Practic a fost o mică leziune. Credeți că se regenerează sau îmi pot lua adio de la fir?

Răspuns Câştigător
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Firul sau firele de par rupte cresc la loc.Matreata nu este lipita de cap sa-ti dea sangele cand se rupe, probabil ai avut o cojita de la vreo zgarietura.

| Andy07126 explică (pentru Adrian_Mares_1972):

Păi și va mai crește dacă ar fi fost de la o zgârietură?

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru Andy07126):

Da fara discutie ca da.

4 răspunsuri:
| Strongerthanyou1 a răspuns:

Conteaza daca iti lipseste un fir? Iti creste la loc

| chichappens a răspuns:

Dumnezeule. Nu se întâmplă nimic, stai liniștit. Sigur că se regenerează happy