| dakota_6149 a întrebat:

Daca folosesc sapun Dove exfoliant pentru fata ca sa nu mai am cosuri este bine?

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Nu cred ca este prea bine, pentru ca granulele vor imprastia infectia din cosuri pe toata fata, si e posibil sa faca mai mult rau decat bine. Gomajul nu e recmandat cand ai cosuri. plus ca desi ai pielea seboreica, e posibil ca sapunul sa-ti usuce pielea rau, si pielea sa produca mai mult sebum pentru contrabalansare. Mergi la un dermatolog pentru un tratament de specialitate, si nu te spala pe fata cu sapun., Ia-ti eventual o spuma de curatare pentru ten acneic, si o crema impotriva cosurilor.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| EUSIATIT a răspuns:

Foloseste l zilnic si poti folosi si creme pe baza de aloe vera

| mariaw a răspuns:

Rau n-o sa-ti faca, dar nici nu cred ca va face minuni

| diva1223 a răspuns:

E bine. ma spalam si eu asa cu sapun dove, dar nu ma dadeam cu crema dupa si am ajuns sa am tenul foooarte uscat! insa acum am gasit solutia si am renuntat la sapunul dove. Am o crema super pentru cosuri cu apa termala, se cheama Avene Clean-Ac. costa in jur de 55 de lei, dar isi merita banii. sau daca vrei mai stiu un sapun special pentru cosuri vorbesc de sapun cu zinc care se gaseste in farmacii si acela e foarte bun sau zineryt happy daca mai ai intrebari pot sa-ti raspund cu cea mai mare placere. sunt experta pentru ca am avut foarte multe probleme cu cosurile. Te pup

| smileysmiley a răspuns:

Da, dar trebuie sa-l folosesti zilnic, si cred ca ar trebui sa folosesti si o crema pentru cosuri sa-ti dai dupa ce te speli, dar este bine si doar asawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sigur si eu as vrea sa l folosesc ca am niste iritatii pe fata

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre exfoliantele naturale

http://www.sfaturilemariei.com/......-mai-fina/