| Bazaibus a întrebat:

Daca imi epilez doar axilele in zona intima va durea foarte tare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de cat de rezistent/a esti la durere. Exercitiile de respiratie pentru relaxare sau pentru gravide schimba cu mult perceptia durerii. Atata timp cat iti inveti creierul sa se concentreze pe respiratie el nu o sa mai dea asa multa importanta durerii, dar daca doar il alimentezi cu ganduri precum : " Au! Ma doare! " etc. durerea o sa fie intensificata si nu o sa rezisti mult timp.

https://www.reginamaria.ro/......u-travaliu

http://www.sfatulmedicului.ro/......ului_13390

Alte trucuri ar fi sa :

- asculti muzica preferata in casti si in paralel sa executi exercitiile de respiratie

- sa asculti un show de stand-up comedy sau orice te face sa razi

- sa razi fara motiv, rasul ne ajuta sa suportam mai bine durerea

1 răspuns:
| dragodana a răspuns:

Salut! Ce treaba are axila cu zone intima? Acesta doare mai rau decat axilele pentru ca sunt multe terminatii nervoase, dar te inveti cu durerea si, cu timpul, fiindca se slabeste radacina firului de par, doare mai putin.