| anonim_4396 a întrebat:

Daca imi ondulez parul cu bigudiuri, in fiecare zi, mi se va deteriora sau ceva?

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Nu termic. Insa ti se va rupe, daca sunt foarte elastice sau tin prea strans parul. Mai bine foloseste bigudiuri mari, care dau volum si fac bucle lejere. Sau, daca il vrei foarte cret, foloseste bigudiuri flexibile si prinde-ti parul lejer. Nu e nevoie de rezistenta foarte mare, pentru ca buclele iti vor sta ondulate chiar si asa:

https://www.melkior.ro/bigudiuri-flexibile-gri-24cm-d18-10-buc_p3216 (pretul afisat pe site este prea mare. Un set costa in jur de 14 lei).

| Señor1ta a răspuns:

Nu, atât timp cât nu folosești ondulator e ok. Pentru bucle mai mici poți folosi și moațe făcute de tine, și stă mai mult timp ondulat.