| Aly_Alexutzza_1990 a întrebat:

Hei cine stie cum sa imi ondulez parul natural...dar fara fixativ sau ondulator, bigudiuri.

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Salut! Ma bucur mult ca te pot ajuta cu problema asta si iti garantez 100% ca solutia va functiona pentru ca si eu o utilizez aproape in fiecare saptamana.

Sa incepem deci! Nu te speria, e foarte simplu tongue

Dupa ce te speli pe cap, piaptana-ti parul si strangeti-l intr-o coada intr-o parte [ coada sa fie la baza gatului]. Apoi ia coada in mana si rasuceste-o spre exterior pana sta singura asa [ nu dureaza foarte mult sa o rasucesti, parul fiind ud ramane in acea pozitie ]. Nu ti-l usca cu foenul, lasa-l sa se usuce natural si tine-l asa prins cat poti.
Acum depinde cand te speli pe cap. Eu de obicei ma spal la pranz si obisnuiam sa-l tin asa acea dupa-masa + ziua urmatoare. Insa de curand il tin asa numai dupa-masa zilei in care ma spal pe cap si in dimineata urmatoare il desfac. Sta la fel de bine, sa stii!

O sa ai cam jumatate de par ondulat [ma refer in lungime], si iti vor iesi mai multe suvite groase asa ondulate. Mie imi ies cam 4, dar apoi le mai desfac eu in mai multe.

Si sunt foarte multumita de cum arata, sper ca vei fi si tu!

Mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor cu aceasta solutie! big hug

7 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/hair-style/cum-sa-iti-faci-bucle-fara-placa.html Aici un filmuleţ cum ai putea să ţi-l ondulezi, mi se pare simplu, şi nu îţi trebuie mii de agrafe:)

| AnOnIm9tHeSeCretIdEnTy9 a răspuns (pentru Alexutza25):

Stiu...e ffffoarte bunnn

| XxlovexX a răspuns:

Ce mai tare metoda daca ai parul lung! http://www.youtube.com/watch?v=CzJKdHglFck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=rDgd4gR9ZfM&feature=BFa&list=HL1346415973 Aici ai o metoda destul de buna! Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti speli capul, si il usuci putin sau il lasi sa se usuce natural, dar nu de tot.
Prinde-l cat mai sus intr-un coc invartit, sau cu o prinzatoare speciala pentru. cocuri si lasa-l restul zilei asa, sau peste noapte.
O sa ai bucle destul de maricele dar daca vrei mai mici poti sa faci mai multe cocuri, desi e cam incomod.
alta metoda ar fi sa iti impletesti aprul, dar nu ies bucle, si saratele, la fel ca la o placa.