| GhostSura a întrebat:

Dacă încep să ma spăl pe dinți de 3 ori pe zi în fiecare zi, acestia cu timpul o să se albească? Nu ii am chiar galbeni, galbeni, sunt doar lejer galbeni.
Nici nu ii vreau albi, albi ca actorii, doar puțin aşa să îmi facă zâmbetul mai frumuşel.
Se albesc oare dacă ii spăl de 3 ori pe zi zilnic?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu se albesc, ci ajung la albul lor natural, pentru că dispare tartrul, și alte bacterii depuse pe dinți.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, dintii nu se albesc prin spalare.
Spalarea ii curata.

| AlinTanase a răspuns:

Da,i-ati o pasta de dinti cu carbune activ sau ceva colgate ultra white

| MoonwalkPhenomenon a răspuns:

Eu stiu ca singura cale e albirea la dentist.

| Adrianod a răspuns:

Dintii nu sunt facuti sa fie albi imaculati, o tenta galbena este perfect normala, eu am folosit pearl drops hollywood smile, dupa prima aplicare si-a facut efectul. (ia varianta cu desen roz cu nu albastru). Au in magazinul DM. sau online.

| Dreeaaa a răspuns:

Bună, dinți nu se vor albii, la modul la care te aștepți, exista însă și paste de dinți cu efect de albire după o perioada și pudre, însă să nu ai așteptări prea mari. Recomandat este sa te speli mereu după ce mananci deoarece sunt depuneri și resturi de la mâncare și da, afectează și acestea la îngălbenirea dinților. Poți sa ti faci o albire de dinți la stomatolog. Nu este foarte costisitoare și se face de 2 ori pe an.