| AlxAlex42 a întrebat:

Dacă încep să mă spăl pe dinți dimineața și seara dinții cu timpul o să se albească sau o să rămână tot așa?
Dacă da, că o să se albească, în cât timp o să observ rezultatele?
Dacă nu, că nu o să se albească și că o să rămână la fel ce pot face ca să ii pot albi?
Menționez că am dinții destul de frumoși, sunt toți drepți în afară de unul de-asupra care e puțin dat în spate, dar nu cred că e o problema așa mare nu?
Aștept sfaturi, mulțumesc anticipat! happy

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Adică tu nu te speli deloc pe dinți?

| AlxAlex42 explică (pentru supadeceapa):

Mă spăl de 2-3 ori pe săptămana, mi-e lene dimineață așa că ii spăl seara câteodată laughing
Nu ii am galbeni galbeni galbeni, dar nici albi cât de cât acolo dar ii vreau mai albi.

| supadeceapa a răspuns (pentru AlxAlex42):

Ew? Îți bați joc de sănătatea ta și probabil și de nasul celor din jur. Spală-te minim de două ori pe zi. Nu ca să-i albești, ci ca să previi cariile și infecțiile :/

| costinvlad a răspuns (pentru AlxAlex42):

Pasta de dinți pe net cu o substanță f bună. Cauta pe net.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde.La unii se albesc, iar la alti oameni nu.Insa,te rog, continua sa te speli macar de doua ori pe zi pe dinti.Este important pentru sanatatea lor. Si banuiesc ca nu doresti sa iti pui proteza dentara prea devreme.

| dfk123r a răspuns:

Sunt diferite benzi pe care la gasesti pe net, spre exemplu, pentru albirea dintilor.
Poti sa iti speli dintii cu bicarbonat de sodiu sau pur si simplu cu sare.
Oricum, dintii oamenilor sunt naturali de o culoare galbui deschis, nu albi imaculati cum vezi in reclamele tv. Albirea lor excesiva distruge smalțul.
Am folosit acum ceva vreme carbune medicinal de la farmacie. Erau sub forma de pilule pe care le pisam si pur si simplu ma spalam pe dinti cu pudra aia. Era destul de enervanta chestia asta pentru ca era destul de murdar totul, insa chiar functiona cat de cat. Faceam asta o data pe saptamana.