| mirelushata a întrebat:

De ce imi creste parul foarde repede? deci ma epilez azi(ma dau cu o crema depilatoare) si peste 2 zile imi creste inapoi parul. inainte ma epilam si abia dupa 1 luna imi crestea :-

6 răspunsuri:
| Anytha9 a răspuns:

Nu sunt sigura ca explicatia pe care ti-o voi da e corecta dar pare plauzibila:parul creste mai repede vara decat iarna datorita faptului ca temperatura crescuta de afara face ca si temperatura corpului sa creasca nesemnificativ dar sa determine o vasodilatatie implicit o circulatie mai buna/rapida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce te epilezi?

| mirelushata explică (pentru anonim_4396):

Cu crema depilatoare. offf

| anonim_4396 a răspuns (pentru mirelushata):

Pai asta e problema, crema depilatoare "rupe " firul doar la suprafara dar a doua zi se vad deja punctuletele negre. Eu am folosit Veet spuma si tot acelasi drac era a doua zi. Ca am evitat taieturile cu lama alta treaba e si asta.
Dar eu iti recomand sa-ti iei un epilator Philips sau Braun ca sa te epilezi rar, preturile chiar nu sunt scumpe si se gasesc uneori si la oferte la real ( 90 lei ).

| xCrinax a răspuns:

Tot cu lama? Mie imi creste foarte greu(tot cu lama) in timpul iernii. Vara, nu stiu nici eu de ce, patesc exact la fel ca tine. Imi creste imediat.
Incearca cu ceara sau cu aparat epilator, e dureros, dar dureaza mai mult efectul.
Toate cele bune!

| jess179 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie, trebuie sa schimbi crema cu benzile. Sunt mult mai bune, doare putin, dar nu creste parul foarte repede.