| anonim_4396 a întrebat:

Daca mama v-ar cere ati purta batic cand mergeti la biserica?

11 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

In primul rand, eu nu merg la biserica.si in al doilea rand, sa zicem ca as merge, am o bandana pe care sunt desenate toate pozitiile din kamasutra, o fi buna?

| Phantasmagoria a răspuns:

Nu as purta, dar oricum nu mi s-a cerut sa port.

| Estera123 a răspuns:

Practic, baticul in biserica se poarta doar de femeile maritate. Eu nu am purtat si nici nu voi purta batic sau esarfa decat atunci cand ma voi casatori. Mama nu m-a obligat niciodata sa o fac pentru ca stie ca nu suport baticul. Poti sa porti o esarfa pe post de bentita daca mama ta te obliga, pentru ca esti tanara.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Nu nu as purta batic o las pe ea sa poarte batic, eu port o esarfa, baticul mi e pare batranesc, il folosesc pe post de esarfa in ''v''

| ZZG a răspuns:

Hmm..pai ce sa zic, nu facem parada modei in biserica, daaar, ca sa nu te simti penibil, ia-ti o esarfa mai draguta si poart-o pe post de bentita(adica o legi la ceafa cumva).

| frikk a răspuns:

Asa este traditia(cu baticuţ in biserica)

| 20thoughts a răspuns:

DA! E mama.Trebuie sa o ascult.

| DjLayla a răspuns:

Da trebuie sa o asculti ca ia ti-a dat viata nu neaparat daca vr poarta daca nu nu fundita? pls?

| roxyflory a răspuns:

Eu una da...happy

| simona_3203 a răspuns:

Da asa trebuie da... doar ca las pune acolo tongue si cand as iesi las da josbig grin