| Diixy a întrebat:

Daca mananc asa :
Dimineata-ora 7:30am-un fruct(caisa,nectarina, mar...)
Pranz-ora 10am-un fruct(-"-)
-ora 12am-un fruct
-ora -4pm salata(rosi,telema,,castraveti, ridichi)
Seara-ora 7pm-o salata de fructe...
Timp de 2-4 saptamani si fac si kangoo jumps,am sanse sa slabesc cat de putin, max.1kg?happy

11 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

O sa slabesti, dar mai bine mai renunti la unele din fructele alea pentru ca au multa fructoza (zahar) si nici nu prea tin de foame si le inlocuiesti cu legume, sau chiar lactate slabe (iaurt, branz) sau carne slaba (pui la gratar)

| didi12 a răspuns:

Vei slabi, cu siguranta! Dar totusi nu cred ca ar fi indicat sa urmezi dieta asta.
De exemplu, la 7:30 ai putea manca o felie de paine prajita cu o felie de sunca sau un iaurt. Apoi la 12 si la 16 mi se pare ok se ai scris.Insa seara ai putea manca un cotlet de vaca sau friptura de miel(vreo 200 g).
Nu stiu, eu m-am mai inspirat din cura pe care a tinut-o mama si care a dat rezultate.happy

| TheYoyogabi a răspuns:

Eu zic ca da

| LovellyAngel a răspuns:

Daca urmezi o dieta asa drastica din prima, te vei imbolnavi si vei avea si niste vergeturi foarte frumoase...

| Norvegianul a răspuns:

Nu e buna dieta. Iti trebuie proteine, trebuie sa mananci carne, oua, lapte, lapte de soia.

| doinitza94 a răspuns:

Da,o sa slabesti mai mult, dar risti sa iti faci rau singurica! E complet nesanatoasa si nesatioasa dieta asta a ta!
Mai ales ca o sa ai nevoie de energie ca sa practici kangoo jumps-ul happy

| ShutUpAndSmile a răspuns:

Sincer, o sa slabesti mult mai mult. tongue

| petertb a răspuns (pentru ShutUpAndSmile):

Ai dreptate...da totusi ar trebui sa manance o data pe zi alimente ce contin proteine(ou, carne, lapte, soia) altfel pe langa faptul ca va slabi mult se va urati(din mai multe puncte de vedere)

| ShutUpAndSmile a răspuns (pentru petertb):

big grin Cu uratitu nu stiu ce sa zic, adica cunosc pe cineva care o slabit destul de mult si dupa aceea parea ca si bolnava. Dar faza cu proteinele ai dreptate.

| reeeeedBuL a răspuns:

Sincer sunt te acord cu petetb trebuie sa mananci si ceva alimentece contin proteine si da vei slabi mai mult de 1 kg

| Daniel_Negoi_1997 a răspuns:

Chiar mai multwinking