| passenger a întrebat:

Intrebare pentru fete! De ceva timp mi-am luat un epilator de la Braun. M-am epilat cu el pe picioare (m-a durut rau, deoarece inainte ma faceam cu lama), dar cand sa ajung sa ma epilez si in zona inghinala am simtit ca-mi amorteste creierul de durere (si de obicei suport durerea) laughing Ce sa fac ca s-o diminuez? De vreo 4 ani ma fac cu lama in acea zona si firul e foarte gros si atunci cand am pus epilatorul, mi-a curs sange sad
PS: La salon nu merg nici in ruptul capului pentru ca sunt pudica.
Exista vreun remediu prin care sa nu mai simt atata durere cand ma epilez in acea zona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmaliaIonela a răspuns:

De obicei epilatoarele au o chestie care se pune pentru a ameliora durerea din zonele sensibile. Daca epilatorul tau nu are incearca sa cauti la magazine, sau la farmacie.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Stay asa te'ai epilat in zona inginala cu epilator de picioare? Oricum mai bine fate in continuare cu lama, sau foloseste crema epilatoare.

| Pitzipoanca a răspuns:

Strangi din dinti.

| Ina93 a răspuns:

Eu zic sa te faci cu lama
pentru ca e foarte periculos
mai ales ca este o zona intima si forte semsibila

| lolisor a răspuns:

Mai chiar nu stiu...dar sa stii ca te obisnuiesti daca mai incerci...si mama se face cu Braun, iar inainte se facea cu lama si nici nu simte acum.