| CrazzzyA a întrebat:

Am o intrebare mai mult pentru fete. Voi ce metoda folositi acasa pentru epilarea in zona inghinala?
As vrea sa stiu si eu o metoda cat mai eficienta. Eu imi doresc sa fiu mereu epilata in acea zona, dar nu prea reusesc. Daca ma fac cu ceara ma tine maxim o saptamana, deci nu pot sa ma fac mereu cu ceara, pentru ca trebuie sa astept un timp pana ce firul de par poate fi epilat din nou. Cu lama ma irit destul de usor si plus ca ar trebuie sa ma fac zilnic, pentru ca parul creste foarte repede. Cu crema depilatoare, e aceeasi chestie ca si cu lama.
Deci, voi ce metoda folositi? Cum reusititi sa fiti epilate mereu in acea zona?

3 răspunsuri:
| FoarteTareFrate a răspuns:

Lama. Speciala pentru. fete si evident nu direct, cu o crema sau ceva altfel se irita repede. Toate ne dorim sa fim mereu epilate, nu se poate decat daca faci sedinte d.alea cu laser si la un moment dat nu o sa mai creasca. Ca sa nu te mai iriti da cu muuulta crema dupa. Mai bine cu ceara sa te tina o saptamana decat in fiecare zi cu lama si sa nu fii nici atat de fina mereu.

| Ana90088 a răspuns:

Eu folosesc lama si multa crema de ras care face alunecarea lamei mai usor si nici nu ma irit

| Lore_Loredana_1997_oqa7 a răspuns:

Da si eu am aceeasi problema, eu ma fac cu lama o data a 3 zile, mie imi creste mai greu umpic...si cand ma rad mi se iritta pielea ingrozitor si imi curge si sange.