| Marius1789 a întrebat:

Dacă pun într-un castronel bicarbonat de sodiu şi zeamă de lămâie, amestec şi aplic pe dinți se vor albi destul de repede?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a se albi trebuie sa faci asta cu regularitate, nu se vor albi la prima aplicare.

| kiri11 a răspuns:

Incearca sa-ti speli dintii cu pulbere de carbune happy. vezi rezultatele in 6-7 zile big grin

| Voro a răspuns:

Intr-adevar, se vor vedea rezultate in cateva saptamani, dar ai grija, nu folosii aceasta compozitie in exces fiindca iti va ataca smaltul. O data pe saptamana este foarte ok.

| Marius1789 explică (pentru Voro):

Şi cu ce aplic?

| maria150000 a răspuns:

Buna!
Am folosit si eu acest "secret" pentru albirea dintilor si pot sa spun ca dupa maxim 2 săptămâni dintii iti sunt cu o nuanta mai albi... nu ai nimic de pierdut in plus este si usor si ieftin de facut... bafta!winking

| Marius1789 explică (pentru maria150000):

Dar cum fac? Şterg dinții sau cum şi cu ce?

| CristiPrack a răspuns:

Lamaia distruge smaltul dintilor daca e folosita in exces, iar bicarbonatul e foarte bun pentru albirea dintilor. Iti sugerez sa amesteci pasta de dinti cu bicarbonat, dupa doua saptamani vei vedea rezultate serioase!