| larysa_4174 a întrebat:

Cine stie "retete" pentru dinti albi(de ex:eu sti am ca daca speli dinti cu bicarbonat de sodiu se albesc, sau lamaie), voi ce alte metode stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Anonim_8545 a răspuns:

Cu sare si chiar a functionat!

| larysa_4174 explică:

Nu fumez.si am dinti galbeni.doar ca se poate si mai albi de atat

| larysa_4174 explică:

*nu am dinti galbeni

| єlмσιѕмувσуfяιєηd a răspuns:

1) Stiu ca sarea este un element important care poate albi dintii pe masura ca o folosesti
2) Daca esti fumator, pasta de dinti pentru fumatori e excelenta. Mama mea e fumatoare si are o pasta pentru fumatori. Am incercat-o o data si chiar a albit dintii foarte repede! Dar nu iti recomand sa o folosesti de mai mult de doua ori daca nu fumezi, iti poti pune smaltul dintilor in pericol sau chiar si sanatatea dintilor.
3) Spala-te pe dinti de 3, 4 ori pe zi este regula de aur!
4) Poti merge la dentist ca sa iti albeasca dintii in doar cateva minute cu o pasta care stiu ca, contine si bicarbonat de sodiu.

Sper ca te-am ajutat cum am putut :)

Uite aici un site care probabil te ajuta :)

http://www.garbo.ro/articol/Frumusete/2423/P-Albeste-ti-dintii-acasa.html

Funda? :)

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| BLG a răspuns:

Eu folosesc sare si chiar functioneaza:d

dar ai grija daca ai plombe sa nu dai cu sare pe ele ca o sa ti le atacebig grinbig grin

sper ca te am ajutat si sper sa functioneze si la tine:*:*

| Adriannae a răspuns:

Nu mai folosi metode babesti de albire a dintilor. Iti strici smaltul. Spala-te de 3 ori pe zi, si daca nu esti multumita de rezultat, apeleaza la un stomatolog.

| RedCode a răspuns:

Singura metoda e sa te duci la doctor pentru o inalbire de dinti retele asta nu sunt bune... mai ales daca mai si fumezi poti sai speli cu toate ca tot nu se fac albi, te duci la doctor nu stiu cat coasta dar e bun sa mergi si sa intrebi.

| iuliiii a răspuns:

Signal White Now - deci e superba pasta asta de dinti, chiar ti albeste pe loc laughing. Dar trebuie sa te speli zilnic cu ea, sa-ti ramana albi. Si foloseste si apa de gura pentru albire, te speli de 3 ori pe zi. Metode "babesti". bicarbonatu de sodiu e bun, sau sarea dar sa nu te freci prea tare. Si zeama de lamaie.