| anOnimăăăă a întrebat:

Sunt blonda si am ochii verzi. ce macheaj m`ar avantaja?!; x funndddDDDdda; x

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Prima data foloseste un anticearcan pentru a ascunde cearcanele si zonele rosii de pe fata, apoi aplica un fon de ten lichid atat pe fata, cat si pe gat, pentru ochi foloseste un fard de pleoape maro deschis si contureaza discret cu creion negru, dar numai la baza inferioara a genelor. Eventual poti folosi si putin rimel.Bafta!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu sunt tot blonda cu ochii verzi, si pot sa-ti spun din lunga mea experienta, ca cel mai mult ma avantajeaza rozul (cald) sau un mov spre roz.
Verdele si rosu sunt culori complimentare, si, drept urmare, se potrivesc cel mai bine, si scot cel mai mult in evidenta una pe cealalta, atunci cand sunt alaturate. Vei observa, ca atunci, cand te vei machia cu roz (amestec intre rosu si alb), ochii tai vor parea si mai verzi, vor capata o cuvoare mai vie, mai stralucitoare, mai clara, mai bine definita. Vei fi si mai frumoasa. Succes!

| Lora a răspuns:

Movul, maroul si griul