| Andre a întrebat:

Daca te dai cu rimel este vreun risc sa iti cada genele? Eu nu ma ddau ff dess cu rimel s deja au inceput sa imi cada pootin. si nu stiu ce sa mai fac. Astept Sfaturi. Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Depinde si de ce rimel folosesti si de calitatea agentilor ce il constituie.
Pentru a nu iti mai cadea genele si sa fie mai lungi si dese te sfatuiesc sa te dai cu ulei de ricin.Se aplica pe gene in fiecare seara inainte de culcare, iar a doua zi de dimineata se spala cu grjia fata. Dupa circa o luna, vei remarca rezultatele uimitoare. Metoda este testata si o poti aplica cu incredere. Pentru usurinta, poti folosi o periute de la o mascara mai veche pentru a aplica uleiul pe gene.
Uleiul de ricin este foarte ieftin in jur de 5-4 lei si il poti procura de la farmacie sau de la plafar.
Succes!

2 răspunsuri:
| Babydoll_4700 a răspuns:

Poate genele tale se regenereaza. Vezi si calitatea rimelului, care poate fi o cauza.

| ionela_8269 a răspuns:

Ma dau de foarte mult timp.si nu am avut asemenea probleme.si nici nu cred ca iti pot cadea genele de la rimel.