| Roxana0606 a întrebat:

Au inceput sa-mi cada genele straight face Azi clipeam si am vazut cum mi-au cazut 4 gene.
Am renuntat de 4 zile la rimel si tot imi cad. :-s Ma dau si cu ulei de ricin.
LE am dese si nu se vede momentan urma da nu vreau sa raman fara ele. straight face Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Patty03 a răspuns:

Deci, m-am dat cu ulei de ricin pe gene in fiecare dimineata, lasam asa timp de 20 de minute dupa care imi clateam fata cu apa. Pur si simplu nu mai era nevoie sa folosesc rimel pentru ca se innegrisera de la tratament. La inceput nici eu nu am vazut rezultate, insa continuand timp de o luna vei observa ca nu mai cad si se indeasa. :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ste normal ca genele sa cada si sa se regenereze, dar daca observati ca raresc foarte mult, cad mai mult decat de obicei, atunci este posibil sa se intample din cauza obiceiurilor cosmetice, sau a unei afectiuni. Iata cateva sfaturi pentru a preveni caderea si rarirea genelor.
Nu mai folosi rimel, evita sa te freci la ochi, in special daca porti machiaj, nu scarpina ochiul cu pleoapa deschisa.
Te pup!

| Patty03 a răspuns:

Bună. Şi genele mele cădeau, dar am continuat cu unei de ricin şi acum sunt ca noi. Timp de o lună m-am dat şi a funcţionat. Acum nu mai cad si pe deasupra sunt si foarte negre smug

| Roxana0606 explică (pentru Patty03):

Si dupa te-ai mai dat cu rimel? sau cum ai facut? te-ai spalat cu sapun sau doar cu apa in luna aia?

| Patty03 a răspuns (pentru Roxana0606):

Deci, m-am dat cu ulei de ricin pe gene in fiecare dimineata, lasam asa timp de 20 de minute dupa care imi clateam fata cu apa. Pur si simplu nu mai era nevoie sa folosesc rimel pentru ca se innegrisera de la tratament. La inceput nici eu nu am vazut rezultate, insa continuand timp de o luna vei observa ca nu mai cad si se indeasa. :*