| Ducsy a întrebat:

Daca te tunzi cand el una plina, noua sau in crestere... Iti creste parul mai repede? O coafeza mi-a zis ca asta e secretul ei are parul lung si frumos.

7 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Minte!
Ce minciuni prostesti, cum sa crezi asa ceva?
Normal ca nuuu

| neutrino a răspuns:

Crede-ma ca spre rusinea mea nu stiu ce inseamna " cand el una plina": revino te rog cu amanunte.

| Ducsy explică (pentru neutrino):

M-ai greseste omu'winking. Importantilor... oh go on.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu. Minciuni. Nu are legătură Luna cu coafura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spune ca sa te tunzi in perioada cand luna e in crestere, adica incepand din momentul cand e in forma de secera si pana in momentul cand devine iar plina. Dar nu este decat o supertitie, ca toate celelalte superstii in care se incredeau strabunicii nostri. In realitate cresterea parului nu are nicio legatura cu luna, soarele ori iarba. Cresterea parului este un proces hormono-dependent. Estrogenii sunt cei care stimuleaza cresterea parulu, nu luna happy

| AnaLove2014 a răspuns:

Nu.Nu are cum luna plina sa influenteze cresterea parului..Depinde de parul fiecaruia modul cresterii.

| karidulcic a răspuns:

Da esteadevarat si eu imi tai varfurile cand e luna plina deoarece creste mai repede parul.
sper ca team lamurit.