| somnorici a întrebat:

Daca vreau sa ma epilez cu epilatorul ce trebuie sa fac sa nu doara attat de rau "? funda
:X:X

Răspuns Câştigător
| Sampon a răspuns:

Eu ma epilez cu epilatorul de mai bine de un an. M-am obisnuit intre- timp. Dar pentru inceput are fi bine sa iti faci un dus inainte de a te epila. Pielea se relaxeaza si nu te mai doare asta de tare. Dar ai sa vezi, ca daca vei continua sa te iei mereu cu epilatorul firele se raresc si o sa te obisnuiesti si durerea nu va mai fi la fel de mare. Te sfatuiesc sa te dai cu o crema hidratanta dupa epilare, pentru ca risti sa te iriti. :* Mult succes. big grin

6 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Fa o baie inainte si daca ai un epilator care merge folosit si in apa e si mai bine... date cu crema de galbenele de la plafar dupa ca sa nu te iritihappy

| mymy a răspuns:

Pai normal n-ai ce face numa daca iti cumperi o solutie (care e scumpa) si e intr-o punga la care primesti o manusi si trebuie so ti la congelator si apoi o pui pe picior o iei dupa 2 min si te dai repede cu epilatoru te amorteste un pic' :Xwinking

| 80Cris a răspuns:

Spunea o tipa ca inainte de a folosi epilatorul se '' ameteste ''...
Punga de gheata ma ajuta un pic dar tot ma doare si am ceva vreme de cand il folosesc. Bafta oricum!

| Milkyyy a răspuns:

Fa o baie inainte sa ti se deschida porii happy sau pune gheata/ceva rece cu putin timp inainte sa te epilezi pe zona respectiva.

Răspuns utilizator avertizat
| cristina_5566 a răspuns:

Eu de obicei ma frec inainte sa ma fac cu epilatorul cu un burete mai aspru ca sa imi amorteasca pielea. Vezi sa nu fi in perioada de ciclu pentru ca atunci corpul este slabit si s-ar putea sa reactioneze altfel. Succes!