| DiidiiDuuda a întrebat:

TPU, daca dau cu crema sau cu orice altceva inainte sa ma epilez cu epilatorul tot o sa doara sau nu trebuie sa dau cu nimic? laughing)

Răspuns Câştigător
| AnnaPaula29 a răspuns:

Didi, eu nu ma dau cu crema inainte. Am incercat asta, dar firele de par au devenit grase si se prindeau de epilator.
Ca sa nu te doara atat de tare, trebuie sa respecti urmatoarele:
1) epilarea se face numai intre orele 15-17, pentru a micsora durerea
2) inainte de epilare, ia un nurofen pentru durere sau o aspirina
3) maseaza-ti sub dus pielea, cu putin gel de dus hranitor
4) inainte de epilare, bate-ti usor zona de unde incepi epilatul.
5) epileaza de jos in sus, sau pe o directie orizontala, in zonele mai sensible.
6) foloseste o crema hidratanta la sfarsit

Asta e rutina mea! Tot doare, dar mai putin. Sper sa te ajute!

1 răspuns:
| ElisaSheerann a răspuns:

Cred ca daca dai cu o crema o sa alunece mai repede. probabil nu o sa doara asa tare