| Alejandra4785 a întrebat:

Bunu TPU! peste 2 saptamani stim cu toti ca o sa incepem scoala iar la mine este prima zi de liceu[trec a 9a],am foarte multe emotii iar in prima zi de scoala nu stiu ce sa fac cum sa ma comport,cum sa vorbesc laughing da stiu e aiurea ce zic dar asta e adevaru, dati-mi niste sfaturi. {cum ar trebui sa ma machiez, si cum ar trebui sa ma imbrac, [si ce caiete ar trebui sa imi iau [specific faptul ca sunt la profilul stiintele ale naturii] as vrea daca se poate niste poze mersi pentru cel mai bun raspuns dau funda si vot :*:*

Va iubesc :*:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prima zi de scoala, nu iti trebuiesc multe caiete...cred ca 2 caiete studentesti sunt de ajuns (pentru. prima zibig grin).
Machiajul trebuie sa fie cat mai natural : rimel, gloss, poate si putin dermatograf/fard (daca este necesar, dar da-ti putin, ca sa para naturalwinking )
Cand vei intra in clasa, poarta-te cat mai normal: zambeste si fii sigura pe tinewinking. Fa cunostiinta cu noii colegi, fii comunicativa ca sa iti faci prieteni repedewinking. Vorbeste si cu baietii si cu fetele si daca te asezi in banca cu cineva, incearca sa te imprietenesti cu acea persoana ca a doua zi, sa stii pe cine sa cautiwinking.
Bafta, bobocico!kiss
P.S:Anul trecut, am fost si eu in situatia asta si am avut emotii dar totul a iesit okwinking

3 răspunsuri:
| SweetyღGirl a răspuns:

Hey draguto! cu toti stim ca la liceu unde esti nou trebuie sa ai o impresie buna de la inceput.trebuie sa dai impresia de fata de gasca, sociabila si mereu vesela.liceeni se uita mereu la primul nou venit care intra pe usa.imbraca-te cu blugi, un tricou larg pe umar, o manusa fara degete, o pereche de tenesi si intra zambareata astfel sa te imprietenesti si cu fetele dar si cu baietii sa nu dai impresia de pitipoanca pe tocuri fardata cu fite.crede-ma! incearca sa te bagi la cat mai multe activitati si sa vorbesti cu toti.da palma/pumnu cu baietii sa stie ca esti de gasca si intra in vorba cu fetele.ATENTIE! daca intri in liceu cu capul in jos si te balai cand vorbesti cu cineva toti o sa creada ca esti o plicticoasa de viata.trimite-mi un mesaj si spune-mi cum a mers.te mai pot ajuta cu liceul cand vrei:*