| username010000000 a întrebat:

Dau FUNDAAAA

A venit vara si voi merge la mare! CE crema de protectie solara ar fi mai potrivita pentru. mine! As VREA ca atunci cand intru in apa(intru foarte des) sa nu se duca!

P.S-am pielea alba!

3 răspunsuri:
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Foloseste Ulei de Cocos - este ori la farmacii dar el se gaseste in special la magazinele de tip plafar si naturiste - uleiul este in borcanase de sticla de mai multe dimensiuni iar uleiul de cocos este in borcanas putin vascos-alb si aparent granulat insa in contact cu pielea calda se topeste si se face lichid incolor - te dai pe corp cu el, masezi bine pana intra in piele si este cel mai bun ca protectie UV la plaja - nu este scump = un barcanas mare este intre 25 si 35 ron, pielea unsa cu ulei de cocos va fi moale si elastica dupa ce uleiul a fost absorbit de piele si nu lasa ca pielea sa se usuce si sa fie arsa de razele soarelui si acest ulei ofera protectie si anti-microbiana la ce se poate gasi ca microbi si virusi prin apele de mare si ocean.Firma sa fie: Arboria Plant (asa scrie pe eticheta de pe barcanas), poza ai aici cum arata : https://i1.wp.com/......cats-3.jpg eu folosesc si este cred cel mai bun Anti-UV si pielea nu este expusa puternic la radiatia solara - deci poti sa stai pe plaja in soare si in apa mult timp fiindca uleiul tine cam vreo 4 ore. Arboria Pland are produse bune, site-ul este acesta pentru informare : http://www.arboriaplant.ro

| Cernat_Georgiana_1999 a răspuns:

Pai spune-mi cati ani ai si o sa iti spun cu ce sa te dai (asta conteaza )

| username010000000 explică (pentru Cernat_Georgiana_1999):

Nu pentru. mine! Pentru sora mea!
Are 12!