| anss23 a întrebat:

[dau fundita:X:X]Daca ma epilez in zona inghinala cu epilatorul trebuie sa ma dau cu vreo crema sau ceva dupa aceea? Si inca ceva. Epilatorul smulge firele de par din radacina? Daca da, am auzit ca dupa aia porii raman deschisi si te poti infecta sau ceva de genul asta. Ce sa fac ca sa evit asta? Multumesc anticipat!kisskiss

Răspuns Câştigător
| msonegirl a răspuns:

Ai incercat cu epilatorul? Stii ca e dureros?

Eu, personal, nu recomand epilatorul. Acesta nu numai ca este dureros, dar te poti infecta. Cea mai potrivita este ceara (si aia poate fi durerosasa daca ai pielea subtire si sensibila) sau big'ul (nedureros, dar firele de par vor creste mai repede si mai groase).

Alege ceva cu care sa te simti tu bine! Si dupa orice epilare alege o crema pentru calmare... o gasesti in farmacii. Spor la "treaba"!

2 răspunsuri:
| maryangel a răspuns:

Ideea cu aspirina este buna... mie cineva mi-a spus sa folosesc ampicilina(praful din capsula) pentru ca previne aparitia unor infectii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi gel care se aplica dupa epilarea cu crema, chiar daca te-ai epilat cu epilatorul.Acela calmeaza si inchide porii. Daca nu, o solutie mai putin costisitoare ar fi sa dizolvi doua trei aspirine in putina apa si sa tamponezi.Are acelasi efect.